Atrakcje w okolicy

Okolica Mazurskiego Sioła jest cicha i spokojna, choć oddalona od centrum tylko o ok. 1,5 km. Wokół obiektu piękne tereny na długie spacery lub wycieczki rowerowe: lasy, łąki i jeziora. W pobliżu Park Wodny Tropikana (sauny, zjeżdżalnie, jacuzzi, baseny o różnej długości i głębokości, siłownia, brodzik dla dzieci), tor saneczkowy i kręgielnia w Hotelu Gołębiewski (ok. 800 m od obiektu), plaża miejska oddalona o ok. 1,5 km od obiektu. Do centrum można także podjechać melexem, który w sezonie letnim można bez trudu zamówić z każdego miejsca. Centrum miasta obfitujące w mnóstwo klimatycznych restauracji, lokali, kawiarni. Wieczorami organizowane są tam koncerty szantowe i inne imprezy okolicznościowe (Dni Mikołajek, Rajd Polski itp.). W okolicy mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia (Wilczy Szaniec w Gierłoży, twierdza Boyen w Giżycku, zabytkowe mosty w Stańczykach, zamek w Reszlu, prom w miejscowości Wierzba, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, hodowla konika polskiego w Popielnie i wiele innych). Poniżej przedstawiamy najciekawsze miejsca do zwiedzenia:

Park Wodny Tropikana
Stok Narciarski
Tor Saneczkowy
w Hotelu Gołębiewski

źródło: www.wikipedia.pl

https://www.golebiewski.pl/mikolajki#atrakcje

Odległość 800 m


Punkty Widokowe Jezioro Łuknajno

W odległości ok. 5 km do Mikołajek znajduje się jezioro Łuknajno. Wokół akwenu stoją trzy wieże do obserwacji ptactwa wodno-błotnego (wejście na wieże jest bezpłatne). Jezioro jest siedliskiem łabędzia niemego, jezioro wraz z przyległym Czarnym Bagnem, uznano za ornitologiczny rezerwat przyrody.
Jezioro Łuknajno obejmuje powierzchnię 680 ha. Z jeziorem Śniardwy połączone jest wąskim kanałem…

fot. Grzegorz Zawrotny
źródło: www.mpk.warmia.mazury.pl

Odległość 4,8 km


Prom Wierzba

Prom w miejscowości Wierzba koło Mikołajek jest to jedyny czynny prom na wodach jezior mazurskich. Kursuje po jeziorze Bełdany. Prom w Wierzbie jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale pozwala także skrócić drogę osobom jadącym z Mikołajek do Popielna lub Niedźwiedziego Rogu. Prom kursuje co godzinę od 11.00 do 17.40 (17.50 od strony Mikołajek), pokonując odległość ok.360 metrów. Taka podróż trwa 10 minut i kosztuje ok.3zl/osoba.
źródło: www.mazury.info.pl

Odległość 7,5 km


Galindia

​Kraina historycznego plemienia Galindów
położona na półwyspie u ujścia najpiękniejszej rzeki Krutyni do Wielkich Jezior Mazurskich.
Duża baza sprzętu rekreacyjnego: kajaki na spływ Krutynią, łodzie dla wędkarzy, rowery i narty biegowe dla miłośników aktywnych wędrówek po ścieżkach Puszczy Piskiej. Atrakcyjne i wesołe liczne imprezy, zajęcia integracyjne, eventy i warsztaty survivalowe utrzymane w konwencji historycznej włączają wszystkich, przez cały rok, do zabaw pozostawiających niesamowite spomnienia. ​
źródło: www.galindia.com.pl/

http://www.galindia.com.pl/

Odległość 10 km


Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem w formie wycieczki edukacyjnej trwającej ok. 1,5 godz. spacerem po Parku. Ta wyjątkowa forma zwiedzania wynika z tego, że podczas wycieczki wchodzi się bezpośrednio na zagrody ze zwierzętami…
źródło: https://kadzidlowo-park.pl/

Odległość 17 km


Spływy kajakowe Krutynią – Krutyń

źródło: /https://www.kajaki-mazury.pl/

Odległość 24 km


Leśniczówka Pranie

Leśniczówka została zbudowana nad brzegiem jeziora Nidzkiego w 1880 roku. W leśniczówce znajduje się muzeum poświęcone Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu (1905-1953), który dla pokolenia związanego ze Studenckim Teatrem Satyryków był kultowym poetą. Muzeum zostało otwarte w 1965 roku.
źródło: https://atrakcje.mazury.pl/lesniczowka-pranie/

Odległość 30 km


Twierdza von Boyen

Twierdza Boyentwierdza w kształcie gwiazdy, będąca ważnym obiektem strategicznym. Położona w zachodniej części Giżycka, na wąskim przesmyku między dwoma dużymi jeziorami mazurskimi – Kisajno (południowa część kompleksu Mamr) i Niegocin. Zbudowana w latach 1844–1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_Boyen

https://twierdza.gizycko.pl/?page_id=8

Odległość 36 km


Wieża Ciśnień – restauracja i punkt widokowy

Wieża ciśnień w Giżyckuwieża ciśnień znajdująca się przy ulicy Warszawskiej 37 w Giżycku, na wzgórzu obok skrzyżowania ulicy Warszawskiej z Wodociągową i Bohaterów Westerplatte. W wieży znajduje się restauracja, kolekcja pamiątek historycznych oraz taras widokowy 360 stopni.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_ci%C5%9Bnie%C5%84_w_Gi%C5%BCycku

https://www.wieza-gizycko.pl/

Odległość 37 km


Święta Lipka

Znajduje się tam sanktuarium maryjne. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem to zabytek barokowy.
źródło: www.wikipedia.pl

https://www.swlipka.pl/

Odległość 43 km


Wilczy Szaniec

W latach 1941–1944 kwatera główna Adolfa Hitlera (niem. Führerhauptquartier, FHQ)[1] i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych (niem. Oberkommando der Wehrmacht, OKW) w lesie gierłoskim, na wschód od leżącej na skraju lasu wsi Gierłoż (wtedy Görlitz) i 8 km na wschód od Kętrzyna (obecnie w woj. warmińsko-mazurskim). Kwatera została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR[2]. 20 lipca 1944 Claus von Stauffenberg i Werner von Haeften dokonali tu nieudanego zamachu na życie Hitlera.
źródło: www.wikipedia.pl

https://wolfsschanze.pl/

Odległość 48 km


Reszel – zamek, rynek

Miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie kętrzyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Reszel. Położone jest na Pojezierzu Mrągowskim, nad rzeką Sajną, dopływem Gubra wpadającego do Łyny.Miasto leżące na Warmii, z wieloma zabytkami, należące do sieci cittàslow.
żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Reszel

https://www.zamek-reszel.com/

Odległość 49 km


Mosty w Stańczykach

Dwa mosty kolejowe z lat 1917–1918 w Stańczykach, w powiecie gołdapskim, wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa warmińsko-mazurskiego.
źródło: www.wikipedia.pl

Odległość 123 km